Podkładka Gamplate i filament ABS

Podkładka Gamplate to specjalna naklejka, którą stosuje się, aby ułatwić drukowanie w technologii FDM (Fused Deposition Modeling) .

Problemy z przyklejaniem wydruku do stołu są znane od początku powstania drukarek 3D, nasza podkładka  rozwiązuje ten problem.

Wystarczy przykleić ją na stół roboczy drukarki, ustalić odpowiednią odległość od głowicy i zacząć drukować. Po skończonym wydruku odklejamy naklejkę wraz z wydrukowanym modelem od stołu drukarki po czym odklejamy model od podkładki – proste!
Klej zastosowany w podkładce jest najwyższej jakości, ponieważ zależało nam, aby możliwe było wielorazowe naklejanie i odklejanie podkładki.
Nasza podkładka Gamplate pozwala na wydrukowanie obiektu z materiału ABS nie używając podgrzewanego stolika.
Testy przeprowadzone w naszej pracowni wykazały, że możliwe jest drukowanie z ABS bez podgrzewania stolika lub można ograniczyć podgrzanie stolika do 60 st C – co znacząco ogranicza koszty związane z użytkowaniem drukarki.

W nowej wersji podkładki Gamplate oznaczonej numerem 2.0 ułatwiliśmy najtrudniejszy proces, który ma ogromny wpływ na prawidłową pracę z podkładką. Aby filament kleił się odpowiednio do podkładki – głowica musi być umieszczona w odległości 0.10 mm od podkładki. W zestawie znajdziecie Państwo naklejki kalibracyjne i szczelinomierz 0.10 mm. Kalibracja polega na naklejeniu naklejek kalibracyjnych w miejscach, w których najczęściej mierzymy odległość od głowicy drukarki i ustawieniu jej za pomocą śrub regulacyjnych w Państwa drukarce 3D. Czynność taką należy przeprowadzić z niezwykłą starannością aby efekt końcowy był zadowalający. Przy prawidłowym ustawieniu wysokości głowicy – po zakończeniu wydruku model powinien łatwo odkleić się od podkładki Gamplate.  Mamy nadzieję, że produkt spełni Państwa oczekiwania – jeśli macie Państwo jakieś pytania lub sugestie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz umieszczony na naszej stronie lub wysyłając wiadomość email na adres: biuro@gamplate.pl

Wszystkie wiadomości czytamy i na wszystkie odpowiadamy.

Chcąc zapewnić naszym Klientom pełną ofertę środków do wydruków 3D oprócz podkładki Gamplate oferujemy również klej do wydruków 3D o nazwie Dimafix