wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Filamenty2 » Filament ABS

Filament ABS

Filament ABS 1.75mm, kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy

pod tą dość futurystyczną nazwą kryje się chyba najpowszechniejsze tworzywo sztuczne używane obecnie na świecie. Z ABS wytwarza się zabawki, opakowania, części samochodowe, części maszyn, obudowy, przedmioty codziennego użytku. Odgrywa też znaczącą rolę w drukowaniu 3D, jako drugi najpopularniejszy materiał do wykonywania wydruków. Drut ABS ma cechy takie jak dość wysoka temperatura zeszklenia wynosząca około 100 stopni C, elastyczność i łatwość obróbki sprawiły, że doskonale nadaje się do wykonywania wydruków 3D części użytkowych pracujących również pod obciążeniem zarówno mechanicznym jak i temperaturowym. Można używać do wydruków pracujących w wodzie - wszelkiego rodzaju uchwyty do kamer sportowych, uchwyty rowerowe itp. Abs rozpuszcza się w acetonie - czyli substancji używanej np., jako zmywacz - ta właściwość sprawia, że za jego pomocą możemy wygładzić wydruki pozbywając się widocznych warstw - obiekt staje się gładki i nabiera połysku. Jest to operacja dosyć niebezpieczna, ponieważ aceton to substancja skrajnie łatwopalna. W takim procesie tracimy też szczegóły drukowanego obiektu - nie róbcie tego w domu! Drut ABS to materiał, który możemy poddawać również procesowi galwanizacji. Jako jeden z nielicznych termoplastów drut ABS możemy pokrywać chromując go, co czyni z niego doskonały materiał do zastosowań profesjonalnych. ABS 1.75mm to najchętniej kupowana średnica w naszym sklepie. Rozmiar ten obecnie stosowany jest w wielu produkowanych drukarkach. Do wad możemy zaliczyć dosyć nieprzyjemny zapach w trakcie drukowania - nie jest to też obojętne dla naszego zdrowia, dlatego też zaleca się stosowanie zamkniętych komór roboczych wyposażonych w filtry lub wyciąg. Drugą wadą, jaką posiada to skurcz przy chłodzeniu wydruków - powoduje on pęknięcia lub odklejanie się od platformy roboczej drukarki 3D. W naszej ofercie posiadamy rozmiar 1.75 jak i mniej popularny 2.85

 

Już teraz możesz cieszyć się doskonałą jakością druku jaką daje nowy Fiberlogy ABS.
Znany i ceniony na całym świecie procent dołączył do firm, które mają w swoim portfolio szeroką ofertę materiałów do zastosowań przemysłowych i hobbistycznych. Fiberlogy ABS to materiał, który charakteryzuje się dużą twardością i udarnością, jest również bardziej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto tu wspomnieć, że produkt ten ma wyższą odporność na temperatury i co za tym idzie, możemy go łatwo obrabiać mechanicznie.
Fiberlogy ABS, można powlekać powłokami galwanicznymi jak również wygładzać go różnego rodzaju rozpuszczalnikami. Materiał może znaleźć zastosowanie zarówno w produkcji końcowych elementów jak i prototypów. Drukować z niego możemy np działające części do modeli, uchwyty, koła zębate, elementy rolet, figurki.
Jak każdy materiał ABS tak i ten powinniśmy drukować zachowując środki ostrożności, a więc unikać przebywania w jednym pomieszczeniu z drukarką jeśli nie ma zapewnionej dostatecznej wentylacji i przepływu powietrza. Należy wziąć również pod uwagę, że w przypadku konstrukcji otwartych może dochodzić do uszkodzeń wydruków na wskutek podmuchów zimnego powietrza. Zalecamy więc indywidualne dopasowanie panujących warunków w pomieszczeniu, w którym pracuje drukarka 3D z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

fiberlogy ABSbaner-abs

 

Jak drukować fiberlogy ABS?

  • temperatura druku: 250 – 265°C
  • temperatura stołu: 90-110°C
  • wymagane podgrzewanie stołu
  • podgrzewanie w komorze niewymagane, ale sugerowane – w temp. 80°C
Jak cała reszta materiałów od Fiberlogy tak i ten wykonany jest z najwyższą precyzją .
Tolerancja wymiarowa tego filamentu to dla średnicy +/-0,02 mm a tolerancja owalu to +0,01mm a więc jeden z najwyższych na rynku. Sprawdź a gwarantujemy, że będzie to Twój ulubiony materiał do drukowania 3D.


Oprogramowanie sklepu shopGold.pl