Filament PETG Fiberlogy zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Używany jest często do drukowania modeli wymagających większej wytrzymałości niż PLA czy ABS. Dzięki swoim właściwościom może być użyty wszędzie tam, gdzie liczy się odporność na kwasy, sole i związki alkaliczne. Filament PETG to mieszanka PET i glikolu – takie połączenie daje nam wiele korzyści, a mianowicie większą wytrzymałość oraz mniejszy skurcz. W ofercie Fiberlogy znajdziecie zarówno kolory pełne jak i transparentne.

Jak wszystkie filamenty od Fiberlogy tak i PETG jest wykonany w tolerancji wymiarowej: średnica 0.02 mm, owalność 0,01 mm. Na każdej szpuli filamentu producent umieszcza specjalna naklejkę ze zmierzoną średnicą na całej długości rolki. Dbałość o takie szczegóły to znak rozpoznawczy Fiberlogy. Już na etapie produkcji wadliwe partie są usuwane i nie trafiają do sprzedaży.

Historia PET / PETG

Tworzywo zostało odkryte w latach 50 tych i początkowo stosowano go do wyrobu cienkiej folii, a następnie modyfikowano go dodając do niego włókno szklane. Na początku lat 70 tych rozwój technologii pozwolił na otrzymanie polimeru z wyglądu przypominającego szkło, lecz lżejszy i nietłukący. Ten właśnie moment zrewolucjonizował rynek opakowań, a PET wszedł na rynek, jako substytut szkła.

Czy wiesz, że przez recykling 1 tony butelek z PET oszczędzamy 1,5 tony emisji CO2 ?

Materiał, jakim jest PETG możemy spotkać w wielu różnych zastosowaniach

PETG jest wodoodporny, dlatego też jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, jako tworzywo do produkcji butelek – jego chłonność wynosi jedynie 0.02%. Nie przepuszcza gazów, co ma znaczenie przy produkcji napojów gazowanych. Na świecie prawie 60 % butelek wykonanych jest właśnie z tego tworzywa. Materiał PETG może być formowany termicznie np. przy produkcji blistrów, butelek na napoje jak również przy produkcji ogniw słonecznych. Tworzywo używane jest również w przemyśle włókienniczym – robi się z niego np. tak pożądane w zimie polary jak również odzież sportową.

Kilka słów o procesie drukowania z PETG

PETG może być przetwarzane w szerokim zakresie temperatur i oferuje doskonałą kombinację właściwości takich jak: wytrzymałość, przeźroczystość i sztywność. PETG jest amorficznym poliestrem – charakteryzuje się lepszymi właściwościami optycznymi, ale gorszymi barierowymi. Jego przetwarzanie jest łatwiejsze ze względu na niższą temperaturę topnienia.

Filament PETG Fiberlogy można drukować w temperaturze głowicy od 230°C — 250°C, temperatura stołu to 90°C

 

Do każdej szpuli PETG dodajemy rolkę Fiberflex 40D w losowym kolorze

Promocja na dodatkową rolkę filamentu trwa do końca stycznia 2018 roku. Każdy Klient, który zakupi filament PETG Fiberlogy otrzymuje gratis rolkę filamentu Fiberflex w losowo wybranym kolorze.

Zapraszamy do skorzystania z promocji