wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Drukarki 3D
Konfigurator

Drukarki 3D 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Drukarka 3D UP Mini

UP MINI

2 899,00 zł brutto2 356,91 zł netto
Up Mini 2

UP 3D Mini 2

2 999,00 zł brutto2 438,21 zł netto
Monkeyfab Prime 3D

Monkeyfab Prime 3D

4 600,00 zł brutto3 739,84 zł netto
robo3D

Robo3D R1

5 099,00 zł brutto4 145,53 zł netto
Drukarka 3D UP Plus 2

UP wersja PLUS 2

5 499,00 zł brutto4 470,73 zł netto
craftbot 2

Craftbot 2

6 299,00 zł brutto5 121,14 zł netto
UP BOX

UP BOX

9 594,00 zł brutto7 800,00 zł netto
3DGence

3DGence One

12 580,00 zł brutto10 227,64 zł netto
Drukarka 3D Mass Portal

Mass Portal Pharaoh ED Plus

15 350,00 zł brutto12 479,67 zł netto
elba blixet

Drukarka UDL (DLP) Elba - Blixet

19 680,00 zł brutto16 000,00 zł netto
Mass Portal drukarka 3D

Mass Portal Grand Pharaoh XD Plus Triple

47 560,00 zł brutto38 666,67 zł netto

Drukarki 3D sklep Gamplate poleca!


Drukarki 3D to urządzenia, które zostały wynalezione w 1984 roku.  Została zaprojektowana przez  Charlesa Hulla, który to, jako pierwszy wykonał pierwszy wydruk w technologii FDM. Obecnie drukarki to urządzenie bardzo zaawansowane technologicznie jednak sama zasada działania pozostała taka sama. Druk 3D to jedna z metod wytwarzania przedmiotów metoda przyrostową a więc taką, która polega na nakładaniu na siebie warstw tworząc model.Oferta rynkowa drukarek 3D jest bardzo szeroka i łatwo zgubić się poszukując najlepszego rozwiązania dla swojego hobby czy firmy. Podstawową drukarkę 3D możemy kupić juz od tysiąca złotych jednak będzie to konstrukcja najczęściej pochodząca z Chin i do samodzielnego montażu. Efekt finalny z takiej drukarki w głównej mierze będzie zależał od użytych komponentów jak również od sposobu montażu. Nie możemy jednak oczekiwać, że taka drukarka będzie działała długo i bezawaryjnie. Na pewno pojawią się problemy, które będzie trzeba rozwiązać korzystając z wiedzy swojej lub innej doświadczonej osoby. Najtańsza drukarka 3D to swojego rodzaju loteria, użyte materiały konstrukcyjne najczęściej są niskiej jakości, a samo składanie nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na kiepską jakość dokumentacji. Jeśli nie miałeś nigdy nic wspólnego ze składaniem czegokolwiek odpuść sobie kit i zainwestuj w gotową konstrukcję. Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił w budowaniu - przyjrzyj się takim konstrukcją jak Oryginalna Prusa od Josefa Prusy lub nasz rodzimy Grawires Jeśli nie masz czasu i chęci składania swojej własnej drukarki, a masz odłożone więcej pieniędzy lub poszukujesz drukarki do firmy, naszym zdaniem powinieneś zainteresować się takimi konstrukcjami jak , 3DGence, Monkeyfab czy Zortrax. Są to konstrukcje znane na całym świecie i sprawdzone pod względem długotrwałej pracy i awaryjności. Na pewno wydruki z tych maszyn będą na bardzo wysokim poziomie i co najważniejsze - będą one trzymały wymiar. Jak bardzo jest to istotne? Wyobraź sobie, że masz zlecenie polegające na wydrukowaniu części, która ma pasować do urządzenia Klienta, W przypadku sprawdzonych drukarek 3D - wymiary po wydrukowaniu będą praktycznie takie same jak na projekcie. Nic nie trzeba będzie poprawiać ani drukować od nowa. Oczywiście w tanich drukarkach również jest to możliwe ale wymaga to bardzo dużej wiedzy z zakresu budowy i kalibrowania drukarek.

Techniką druku możemy zrealizować praktycznie każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt- jest to metoda bardzo uniwersalna i mogąca znaleźć zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Drukarki 3D dostępne w sklepie mogą wykonać modele niedostępne dla technik takich jak spawanie, frezowanie czy nawet odlewanie. Projektanci mogą czerpać inspiracje z natury i na tej podstawie zaprojektować jeszcze bardziej wytrzymałe i skomplikowane przedmioty. Drukarka 3D potrafi o wiele więcej, lecz powodzenie drukowania zależy również od wiedzy i umiejętności drukarza 3D.

Drukarki 3D możemy podzielić na różne kategorie. Najbardziej rozpowszechnioną opcją w druku 3D jest drukowanie metodą FDM. Ta metoda druku jest relatywnie tania, co przyczyniło się do rozkwitu tej technologii. Ma ona wiele zalet, ale również i wad. Do największej wady drukarek 3D możemy zaliczyć długość całego procesu nierzadko trwającego 24 a nawet 48 godzin. W technologii FDM możemy drukować z tzw. termoplastów, czyli plastiku topiącego się w określonej temperaturze.

Co z innymi technikami druku 3D?

Dobrym przykładem innego wykorzystania drukarek 3D jest motocykl wydrukowany niedawno przez spółkę zależną od Airbusa. Sam autor tego motocykla pisał, że drukarki 3D pozwoliły mu na nieograniczone możliwości projektowania. Efektem tej pracy jest ultralekki pojazd elektryczny rozpędzający się do prędkości 85 km/h. Niestety takie technologie druku 3D są drogie, a cały proces skomplikowany. Cały motocykl został wydrukowany ze specjalnego stopu aluminium lotniczego.
 

Drukarki 3D w każdym domu?Chcielibyśmy tak myśleć, jednak taka wizja naszym zdaniem nie ma racji bytu a przynajmniej nie w takiej formie, jaką mamy obecnie. To technologia, która jest albo za droga dla przeciętnego użytkownika albo za wolna jak na potrzeby ciągle zaganianego społeczeństwa. Jest to jednak doskonała zabawa dla hobbistów i firm, które zajmują się szeroko pojętym prototypowaniem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o drukarkach 3D – skontaktuj się z nami a postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania tak dokładnie, jak tylko potrafimy.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl