wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Baza wiedzy o druku 3D
Konfigurator

Baza wiedzy o druku 3D

Baza wiedzy o druku 3D

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Dlaczego PLA jest tak popularne ?

newsy
Na rynku jest dosyć dużo materiałów do drukarek 3d - dlaczego wybieramy właśnie PLA? Do najważniejszych zalet tego filamentu należy zaliczyć praktycznie brak skurczu, co powoduje, że nie musimy używać podgrzewanego stołu lub możemy ograniczyć jego grzanie do 60 stopni.
Przeczytaj całość

Dlaczego dobry filament jest tak ważny?

alt

Dobry filament dlaczego jest tak ważny? Jakość filamentów wykorzystywanych w druku 3D w technologii FDM to temat rzeka, wielokrotnie podnoszony na łamach naszego serwisu. Zwykle jednak zamykał się w dość trywialnych stwierdzeniach w rodzaju „tani plastik jest zły, ponieważ ma słabą tolerancję wymiarową lub zanieczyszczenia i może zapychać głowicę„.
Przeczytaj całość

Historia druku 3D

old reprap

Już ponad 30 lat trwa nieprzerwanie eksperymentowanie z drukarkami 3D. Historia druku 3D w pigułce. Rozpoczął je Charles Hull, który 1984r wydrukował filiżankę do kawy lub herbaty dla swojej żony. Tym samym skonstruował pierwszą w świecie maszynę do drukowania 3D i rozpoczął nową erę przestrzennego drukowania.


Przeczytaj całość

Ile kosztuje drukarka 3D?

ile kosztuje drukarka 3D

To pytanie zadawał sobie każdy, kto choć raz widział drukarkę 3D w telewizji lub spotach reklamowych. W naszym artykule chcielibyśmy obalić mit, że drukarka 3D jest tylko dla bogatych, a więc ile kosztuje drukarka 3d i czy cena to wyznacznik jakości? Od pewnego czasu z uwagą śledzimy całą branżę druku 3D w wydaniu budżetowym, czyli technologii FDM - postęp, jaki dokonał się od chwili, w której pierwszy reprap ujrzał
Przeczytaj całość

Co to jest druk 3D?

alt

Czym właściwie jest druk 3D

Pewnie każdy z Was kiedyś oglądał bajkę, w której chłopczyk rysował sobie przedmioty, a potem je ożywiał czy druk 3d możemy do tego porównać? Bajka ta nazywała się "Zaczarowany ołówek" - starsi pewnie pamiętają, a młodsi ? całe szczęście, że jest youtube i możemy przypomnieć sobie jak jak młody chłopak rysował swoim ołówkiem różne przedmioty a potem wyciągał je i używał do swoich celów.
Przeczytaj całość

Materiały do druku 3D - odpowiedni dobór materiałów

alt
Stosowanie odpowiednich materiałów do druku 3D jest bardzo ważne ale czy wiesz o nich wszystko ? Jeśli zastanawiasz jakie materiały do druku 3D powinieneś kupić ten krótki spis powinien pomóc w odpowiednim wyborze. Materiał ABS ABS, czyli Akrylonitrylo-Butadieno-Styren to tworzywo szeroko stosowane praktycznie we wszystkich branżach i gałęziach przemysłu. Produkuje się z niego części do samochodów, ……..
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl